- Nyugodt Álom
Hogyan ajándékozzunk valakinek, nyugodt alvást?
Borsmentát, levendulát, kakukkfüvet, és kamillát szórjunk forró vízbe. Keverjük meg háromszor, és mondjuk ezt:
Levendula álom virága,
Borsmenta alvás királya,
Kamilla alvás nyugalma,
Kakukkfű boldogság nyugalma,
Hassatok, és altassatok!
Most képzeljük azt, hogy egy lila fény a tálba áramlik. Ezzel kész. Most csöppentsünk három cseppet a saját, vagy mások italába. (Az illető tudjon róla
Ha igazságot hallani akarok,
Legyenek nyitottak a szívek és a titkok lezáratlanok!
Mostantól míg most lesz újra,
S kiszárad az emlék kútja!
S azok kik most e házban vannak,
Hallják mint mások igazat vallnak!
A Titkok háza
Végig tekintve a romok területén rögvest szembetűnik a hétszögletű, impozáns épület. A szürke falak egyszerűsége és átlagossága vegyül a távolrévi építészetre jellemző vonásokkal, s az összhatást csak tovább növeli az épületre feltörekvő borostyánok kusza indáinak sokasága, mintha valamiféle földöntúli nyugalom áradna az építményből. A rendházhoz közelebb érve azonban észrevehetünk kisebb díszítőelemeket, pár vízköpő tekint alá a falakról, s néhol kecses szobrok törik meg a szögletes formákat. Az építmény ablakai lőrésszerűek, kivéve a második emeletet, ahol a tervezők láthatóan nagy teret hagytak a napsugaraknak az épületbe való bejutásra. Azonban a legtöbb esetben eme szintre sem láthatnak be a kíváncsi szemek, a titkokat gondosan elrejtő vaskos, s elegáns függönyöknek hála. Az észak felé néző oldalon található az épület főbejárata, a kétszárnyú vaskapu, melyen ékes rúnák díszelegnek, hirdetvén a rend mivoltát, s elmesélvén annak misztikus történetét. A bejárat fölött pedig ott áll a kőbe vésett figyelmeztetés: „A titkokat csak az kutassa, kinek lelkében béke és egyensúly honol, mert ezen úton meginogni annyi mint elveszni a végtelen homályban." Különlegesnek nevezhető, hogy a rendház egész teteje egyfajta teraszként lett kialakítva, melyet nem túl vastag, mellvéd magasságú fal ölel körül. Néha esténként lehet látni, hogy különleges fények gyúlnak a magasban, s ezen esetekben legtöbbször idővel lágy dallamok, vagy kántálás száll a szélben... Csak a beavatottak sejthetik, hogy mindezen rejtélyes szertartások milyen célokat is szolgálnak. Elméletek azonban szép számmal születnek ezen ügyben, erről tanúskodnak a Fekete Patás Pegazusban fel-felhangzó misztikus történetek. Hogy ezekből mennyi igaz? Azt csak az tudhatja biztosan, aki már megjárta a Titkok Házának mágiával átitatott falait...
Varázslat neve: Jégvirág Varázslat típusa: Jégmágia Varázslat szintje: Mágus Varázsige: Shi doh ran, liachos phun sia, nial nahm adoram! Varázslat leírása:
Ez a varázslat csupán arra szolgál, hogy lenyűgözzük vele barátainkat vagy fagyos szépséget lopjunk egy helyiségbe. Nem elegendô jò varázslònak lenni, ennél a varázslatnál elengedhetetlen, hogy művészi vénánk is legyen, azaz kellô mértékű kreativitással rendelkezzünk. A varázslònak koncentrálnia kell, és apròlékosan elképzelnie, atz elérni kívánt eredményt. A varázslat hatására gyönyörű (a mágus képességétôl függ!) jégvirág keletkezik az ablakon, a falon, vagy akár a padlòn, plafonon. Nem a hagyományos értelemben vett jégvirág, hanem jégbôl formált ròzsa, tulipán stb. (tehát "igazi" virág), mely áttetszôn ragyog, mintha csak üvegbôl volna. Az idôtartam lejártával megszűnik a műalkotást összetartò mágia, és a virág gyorsan elolvad.
Megjegyzés: A bűbáj viszonylag magas hômérsékletű környezetben (max. kandallòval fűtött szoba) is alkalmazhatò, mert a jég a mágiával átitatva nem indul olvadásnak.
Mestermágusok képesek akár teljes kerteket megformázni, melyek napokig gyönyörködtetik a közönséget. Valò igaz, ez nagyon sok energiába és fáradtságos munkába kerül. Mivel múlandò, értéke a műértôk szemében felbecsülhetetlen, míg a laikusok csupán idôvesztegetést látnak benne.
Varázslatot feljegyezte: Ceraph
Varázslat neve: Jégmanò Varázslat típusa: Jégmágia Varázslat szintje: Mestermágus Varázsige: kreato glacies tu atha danan Varázslat leírása:
A Jégmanòk Fagyföld misztikus teremtményei, akik olykor nem is olyan csekély varázshatalommal bírnak. Ha szeretnél egy jégmanò szolgát, nem elég ha jò mágus vagy! A varázslat csupán a születéshez szükséges mágikus burkot hozza létre, mely nem más, mint egy jòkora jéggömb, melynek magjában ott lüktet a mágus hatalma valamint személyiségének lenyomata. A jégburok hét napon át készül, a varázslònak legalább napi három òrán át kell koncentrálnia, és a varázsigét ismételgetnie a jéggömb fölött. Ha a burok készen áll, kékes fénnyel pulzálni kezd. Ezek után a mágus csak az isteni szerencsében bízhat, mert a jégmanò születéséhez a gömbbe kell lehelni az élet principiumát. Keress fel egy papot, aki elég erôs áldást tud a jégburokra mondani!
Erre azonban csupán három napod van!!! Ha ezalatt nem áldják meg a gömböt, mágikus energiáid szilánkokra robbantják azt! Ha az áldás megtörtént és szerencséd van, nemsokra rá a burok darabokra törik, és a születése pillanatában teljesen kifejlett és értelmes jégmanò a világra jön.
Figyelem: a jégmanò szolgál téged, de önállò akarattal rendelkezik! Intelligenciája rendkívül magas, mivel a faj egyfajta kollektív tudattal, illetve emlékezettel rendelkezik.
Különösen fontos, hogy az áldást bocsátò papnak elegendô hatalma legyen (mely körülbelül vetekszik a máguséval), és a személyisége is megfelelô legyen, mivel ez utòbbi tényezô meghatározò az eljövendô jégmanò egyénisége szempontkjábòl.
Ahogy átlépsz a Marduk mérlegének szimbólumával ékesített kétszárnyú ajtón, rögvest megcsapja orrodat a kellemes füstölő illat, szembogarad megnyugszik a gyertyák által nyújtott lágy félhomályban, s lelkedet könnyedség járja át. A mágusok hitéletének központjába érkeztél, hol béke és nyugalom honol a nap minden percében... Az épület földszintjének északi csücskében található a szentély, erről tanúskodik a terem trapézszerű formája. A helyiség három rövidebb oldalán egy-egy oltár foglal helyet, melyeket a három istennővérnek: Meilanak, Archasnak és Llamarnak szenteltek. A teremközpontjában azonban egy szinte plafonig érő, opálszínű szobor magasodik, mely magát a Nagy Bölcset, Mardukot ábrázolja, a mágusok főistenét. Eme szent helyen az uralkodó szín az opálkék: a padlózat, a tartó oszlopok, körben kialakított padok, mind eképp fénylenek. A három istennő oltárai és a körülöttük megbújó díszítések, azonban megőrizték jellegzetességüket: Meila úrnőnél a sas szimbólumok és az arany szín, Archasnál a pegazus és az ezüst, míg Llamarnál a kígyó és a fekete szín tölti be a domináns szerepet. A szentély érdekességei a három oltár mellett található rejtett ajtók, melyek az adott istennő főpapjának szobájába vezető szűk csigalépcsőt őrzik, s kilétükről csak az illetékesek tudnak. A Szentély bejárata mellől egy másik hófehér színű ajtó is nyílik, mely Ninurta termét rejti...
A harmadik emelten található a Lángok terme. Főként a csatamágusok töltik itt idejüket, s gyakorolják különböző helyzeteket szimulálva varázslataikat. A négyzet alakú, nagy belmagasságú helyiség, tökéletesen alkalmas az efféle célokra. A terem déli falán 7 mesterségesen kialakított gyakorló bábút helyeztek el, oldalt található a vért szekrény, melyben különböző minőségű, és erősségű páncélok, pajzsok találhatók, hogy a gyakorlóbábúkra ölthessék a tanoncok. „A csatamágusnak tisztában kell lennie az ellenfelei védelmével." A terem fala nem túl díszes egyedül az északi oldalon található egy szobor, mely Nergal hajdani nagysága előtt tiszteleg, vörösgránitból faragták, az emlékmű talapzatára vésték mindazon tanokat, melyek a klán „harci mágus" kasztjába tartózó ifjak számára szentírásként követendő. Gyakorta megesik, hogy más kasztbéli tanoncok is megjelennek eme falak között, mivel sokuk itt gyakorolja ki, új varázslatait, vagy méri össze tudását többi társával egy máguspárbaj keretein belül...
Tudás Bölcsőjének nevezik a rendház második szintjét. Hol különböző laborok, s a klán életében kiemelkedő szerepet betöltő termek kaptak helyet.
Alkimista műhely: A nem túl nagyméretű helyiségben mindig furcsa illatok terjengenek. Megtalálhatók itt az alapvető és a speciális alkímiához szükséges eszközök. Gyakorta használják a rend tagjai.
Botanika: Egy szoba, melyet teljesen meghódított a természet, a különböző varázslatokhoz szükséges, növényi alapanyagok itt teremnek, s az alkimista műhely is gyakorta használja ki a botanika adta lehetőségeket.
Mágusberkek: Csak így nevezik a tanoncok az emeleten megbújó különálló szobácskák halmazát, nem túldíszített termekre kell gondolnunk, hanem kisebb méretű speciálisan berendezett szobákra, hol a mágusok, és a mesterek nyugodt szívvel oktathatják tanoncaikat, tarthatják óráikat, s kikísérletezhetik saját, egyedi igéiket...(Leírások majd jönnek)
A Szertartás Terem is a második emeleten található, díszített falak, elegancia, kimértség jellemzi. A mágusok kifinomult építészeti ízlése itt tükröződik leginkább. A különböző freskókkal és képekkel díszített falak, az üveg mennyezet, vaskos bársony függönyök, s csiszolt gránitlapok, mind erősítik a hely különleges hatását. Mint ahogy a név is árulkodik, minden nagyobb szertartás, ünnepség, itt bonyolítódik le.